חסידים ואנשי מעשה

"חסידים ואנשי מעשה" הוא בית רעיוני לצעירים ומתבגרים המשלבים אורח חיים חרדי של לימוד תורה ושמירת ומצוות עם חיי מעשה בשוק התעסוקה וההשכלה. המרכז מהווה סביבת חשיבה משותפת במשנת רבותינו תלמידי הבעש"ט ולמעלה בקודש למול עולמות מחשבה שונים ומאתגרים מחוץ לכותלי בית המדרש. המרכז מזמין את כל מי שחשקה נפשו, לשיח כנה ופתוח, באווירה חסידית, בצוותא בשילוב ידיים, למצוא דרך לחיי רוח בעולם רווי אתגרים.

גיליון 1

השאלה השבועית

האם אפשרי לשמר אורח חיים חסידי במשרד היי טק, ובמה בכלל מתבטא להיות חסיד במקום כזה?​

#על מקום ואווירה, חשיבה ומציאות, ומי יוצר את מה

שלום וברכה, אני אברך חסידי (28) התחלתי לאחרונה עבודה חדשה בתחום התכנות והנדסת אלקטרו אופטיקה (פיתוח מערכות חיישנים ולייזר) אני שוהה במשך היום במגדל משרדים יוקרתי ונחשב, בלב מרכז תעשייה סואן. אני מרוויח יפה אבל נושא בליבי מצוקה רגשית עמוקה. אני שואל את עצמי, האם אפשר לעבוד במשרה מלאה בתחום ההיי טק בסביבת אנשים שאינם כולם שומרי תורה ומצוות, ויחד עם זאת להיות 'א חסידישע יונגערמאן' על כל המשתמע מכך? האם עלי לחשוש מכך?

WhatsApp Image 2022-06-01 at 23.25.24 (1)

נקדים ונאמר כי סוגיה זו מונחת לפתחם של רבים וטובים שסדר יומם הוא רחוק מחוץ לסביבת 'כותלי בית המדרש', והם עומדים ומתלבטים בתהיות הללו, מי אני, היכן אני ומה מקומי בפער הזה.

אך קודם שנגע בתשובה עצמה, חשוב שנבין שכאשר אנו מדברים על "חסידישע יונגערמאן" אין הכונה לקיטלוג חברתי סוציולוגי, לפי קודים התנהגותיים של לבוש, מגורים, עיסוק, כי אם זו כוונת השואל, הרי שהתשובה לכך נמצאת באפיק החברתי נטו.

הרבה יש לומר על המושג חסידות, אך ככלל חסידות כשמה הינה "שיוך למצב נפשי מרומם יותר", במקומות רבים מאד החסידות עוסקת בדיוק בנושא זה – בהתרוממות הנפש מעל מגבלות פיזיות. החסידות פועלת להוכיח שבכל מקום אפשרי להיות דבוק בקדוש ברוך הוא, ואדרבה, דווקא מחוץ לכותלי בית המדרש ישנה התרוממות ייחודית.

כלומר, ייחודיותו של החסיד היא לא בכך שב"שטיבל"/ביהמ"ד שלו ובמסגרת המוכרת הוא מתנהג כחסיד, אלא אדרבה, דווקא כשהתנאים הסביבתיים לא הולמים את רוחו, או אז מתבטאת חסידותו.

No data was found
קרא עוד ↓

לקבלת חומרים מבית "חסידים ואנשי מעשה" השאירו פרטים:

רעיונות לנושאים

(בין הנושאים שנרצה לסקר)​

לשליחת מאמר מלאו את הפרטים:

לקבלת חומרים מבית "חסידים ואנשי מעשה" השאירו פרטים:

לקבלת חומרים מבית "חסידים ואנשי מעשה" השאירו פרטים: